Gülüp Geçtim

13288189_239893293055588_448204087_o

Dünya sevgi ve barış üzerine kurulmadı mı?Nedir bu insanların bitmek tükenmek bilmeyen egoları,öfkeleri,tamahkarsızlıkları,iki yüzlülükleri,kalleşlikleri….vs
İlahi bir kural mı var illa ki birileri kötü olacak diye.
Ülkeler birbirleriyle geçinemiyorlar diye kızıyoruz ya,aslında buna hiç hakkımız yok. Çünkü daha iki insan aralarında anlaşmayı beceremiyor,illa birileri birilerinin arkasından kuyusunu kazıyor.İş böyleyken ülkelerin anlaşamamasına şaşırmamak lazım.
Korkum güven duygusunun yakında tüm dünyadan silinmesi.Aynı hayatı paylaştığın eşine,dostum deyip evini aşını herşeyini paylaştığın insana,en kötüsü aynı karından doğduğun kardeşine bile artık güvenemiyorsun.Nasıl bir dünya,nasıl bir adalet diyecem de dünyanın bir suçu yokki.Sadece bir kara parçasından ibaret insanların üzerinde bir hükmü yok ki,kötü olan bu kadar insanı barındırmaktan başka bir fonksiyonu yok.
Ama en çok zoruna giden hep en yakınındakidir ya,beni en çok üzen hep dosttan yenen darbe olmuştur.Bu insanın canını çok yakıyor be.Sen ona güveniyorsun,dostum diyorsun kötü anında yanında oluyor herşeyini onunla paylaşıyorsun.Sonra gün geliyor o seni sırtından bıçaklıyor.Ve sen hala düşünüyorsun,konduramıyorsun,yok ya ben yanlış anladım o yapmaz bunu deyip kendini kandırmaya çalışıyorsun.En sonunda artık gerçekler kafana dank edince asıl acıyı o zaman yaşıyorsun.Ama hala o kadar salaksın ki sonrasında yine insanlara güvenebileceğini düşünüp başkalarına güvenmeye başlıyorsun,hala buna  inanabiliyorsun. Çünkü sen salaksın ve hiç akıllanmıyorsun.
Evet salak oluyorsun,çünkü insanlar artık iyi niyeti salaklık olarak görüyor ve öyle değerlendiriyor.O yüzden sende artık kocaman bir SALAKSIN…

SİYAHGOLGE…

Gülüp Geçtim” üzerine 4 düşünce

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s